Po spędzeniu dziewięciu miesięcy w oczekiwaniu na zobaczenie twarzy dziecka, teraz, gdy już je poznałeś, to normalne, że chcesz uwiecznić te pierwsze chwile po narodzinach za pomocą noworodkowej sesji zdjęciowej. Zwróć uwagę na te 6 oryginalnych kostiumów na pierwszą sesję zdjęciową Twojego dziecka, a będziesz miała album, który będziesz chciała zapamiętać i cieszyć się nim jeszcze nie raz.

O czym warto pamiętać przed sesją fotograficzną?

Wielu profesjonalnych fotografów specjalizuje się w fotografowaniu pierwszych dni życia dziecka, aby oni sami, jak i cała rodzina, mogli zachować piękną pamiątkę z tego wyjątkowego momentu, gdy dorosną. Coraz bardziej popularne stają się sesje zdjęciowe niemowląt w oryginalnych strojach. Tego typu zdjęcia wykonuje się zazwyczaj, gdy dziecko ma od 5 do 10 dni i mogą być one wykonane zarówno na jawie, jak i podczas snu.

Jedną z najważniejszych rzeczy, o których należy pamiętać podczas wykonywania pierwszej sesji zdjęciowej noworodka, jest to, aby nie upłynęło zbyt wiele dni od narodzin, ponieważ dzieci zmieniają się bardzo szybko i po pierwszym miesiącu życia mogą przestać przyjmować typowe dla nich postawy.

Jeśli właśnie urodziłaś dziecko i chcesz uwiecznić ten wyjątkowy moment bardzo oryginalną sesją zdjęciową, oto kilka pomysłów na oryginalne stroje, które możesz wykorzystać dla swojego dziecka.

Kostium szczeniaka

Zabawny kostium szczeniaka może składać się z brązowego, różowego lub dowolnego innego koloru oraz czapki z twarzą szczeniaka i dużymi uszami w innym kolorze niż reszta kostiumu, aby je wyróżnić.

Kostium marynarza

Jeśli lubisz kolor niebieski proponujemy oryginalny strój marynarza dla Twojego dziecka. Taki kostium może wzbudzić ciekawość u dziecka i zainteresowanie innymi, dotąd nieznanymi rzeczami – więcej o wzbudzaniu ciekawości wśród dzieci przeczytamy pod adresem: https://www.chill.pl/maly-odkrywca-jak-wzbudzic-w-dziecku-ciekawosc-swiata/. Większość z nich składa się z koszuli z typowym marynarskim kołnierzem wykończonym czerwoną kokardą, szortów i uroczego białego kapelusza z niebieskim wykończeniem.

Kostium małej żabki

Kolejnym kostiumem, który jest bardzo modny na pierwsze sesje zdjęciowe niemowląt jest kostium żabki. Noworodki mają tendencję do układania nóg w pozycji przypominającej żabę, gdy śpią, więc wielu rodziców decyduje się na ten kostium, który zwykle obejmuje zielony i pomarańczowy kombinezon i kaptur z oczami jak gogle i dużymi stopami.

Kostium małej małpki

Twoje dziecko będzie wyglądać zabawnie i uroczo w oryginalnym kostiumie figlarnej małpki. Ten prosty kostium może być tak prosty jak brązowy kombinezon z długim ogonem i beżową klatką piersiową i stopami. Głowa kostiumu może składać się z kapelusza z okrągłymi brązowymi uszami.

Kostium lwa

Jeśli chcesz zamienić swojego noworodka w króla dżungli, wystarczy, że na pierwszą sesję zdjęciową swojego dziecka wybierzesz kostium lwa. Powszechne jest, że ten typ kostiumu zawiera brązowy kombinezon z długim ogonem, małe brązowe buciki i kaptur z brązową grzywą i uszami.

Kostium misia

Misie to także zwierzęta wzbudzające czułość, dlatego tak bardzo związane są ze światem niemowląt. Kostium misia może być świetną alternatywą dla pierwszej sesji zdjęciowej Twojego dziecka. Uroczy kostium misia może zawierać brązowy szydełkowy top i zabawny kapelusz z małymi uszami.